Devlet Bahçeli Ahmet Davutoğlu'na Sahip Çıktı

Gündemi yorumlayan MHP Lideri, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevden ayrılma kararına ilişkin görüşlerini açıkladı. Devlet Bahçeli, "Davutoğlu'na demediğimizi bırakmadık ama buruşturulup atılmasını hazmedemiyoruz." dedi.
Bu haber 10 Mayıs 2016 eklenmiş ve 350 kez görüntülenmiştir.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli’nin açıklamasının satır başları şöyle:

Şehit haberleri almaktan bunaldık. Türk Milleti adeta ölümle imtihan ediliyor. Şehadetler son bulsun diyoruz, artış gösteriyor. Göz yaşları dinsin diyoruz, artış gösteriyor. Bu kutlu vatan 5-10 kemiksizin engeline takılmayacak kadar kudretlidir. Destekse istenen şartsızdır, yeter ki terör illetinden kurtulalım.

BAŞKANLIK TARTIŞMALARI

Harcı çileyle karılmış kapkara bir dönem yaşıyoruz. Ne yeni bir sisteme ne de yeni bir rejime gerek yoktur. Türkiye’nin önündeki engellere yenilerini eklemek bir defa art niyetliliktir. Çok başlılıktan şikayet edenler, bugün kaç başın olduğunu daha doğrusu başların nasıl uçurulduğunu idrak etmelidirler.

Başkanlık gelince tüm sorunlar çözülecek midir? Başkanlık sisteminin milli bir beklentinin gereği olduğu tezi bize göre abartılıdır. Kuvvetler ayrımının sonlanmasının hangi sorunları tetikleyeceği az çok bellidir. Türkiye’nin tartışması ve uzlaşması gereken temel konusu, kim ya da kimler tarafından yönetildiği değil, nasıl yönetilmesi gerektiğidir.  

Konjonktürel gelişmelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oynatmaya çalışmak Türk Milleti’ni buhrandan buhrana sürükleyecektir. Biz Türk Milleti’nin her kararına saygı duyarız bunda bir sorun yoktur fakat düşünce ve tespitlerimizi de açık yüreklilikle paylaşırız. Cumhuriyetimizin kazanımlarını mirasyedi gibi kolayca elden çıkaramayız.

"(DAVUTOĞLU) BURUŞTURULUP KENARA ATILMASI KABUL EDİLİR DEĞİL"

Sayın Davutoğlu’na bundan sonraki hayat serüveninde başarılar diliyorum. Sayın Davutoğlu ve partisinin iç sorunları ilgi ve merak sahamıza girmemektedir. Ancak AK Parti 14 yıldır ülkemizi tek başına yönetmektedir. Bu partideki her kriz ülkemizi etkileyecektir. Sayın Davutoğlu yoldan önce yol arkadaşına vurgu yapıyorsa ki haklıdır, o zaman bu refikliğin hilafına ilk hareketi kim başlatmıştır?

Sayın Davutoğlu ayrılma tercihinin kendisinin olmadığını söylemiştir. Bu durum karşısında Davutoğlu’nun kenara alınmasında, kızağa çekilmesinde asıl sorumlu kimdir ve bunu niçin gerekli görmüştür? Pelikan Dosyası’nda neler yazdığı bizim meselemiz değildir. Çünkü iki kişi arasında geçen her ne ise bununla ilgili konuşmak taraflara düşer. Fakat ortada bir sorun vardır. Sandıktan çıkan bir iktidar kansız, silahsız tasfiye edilmiştir. Bir hükümet bunalımı büyük sancılar doğuracaktır. Davutoğlu’nu çok eleştirdik, geldiğimiz noktada haklılığımız da ortaya çıkmıştır ancak millet iradesiyle göreve gelmiş birinin böyle buruşturulup kenara atılması da kabul edilebilir değildir. 

"SANKİ TOROSLARIN AHI TUTMUŞTUR"

Davutoğlu kendisine oy verenlere büyük bir haksızlık yapmıştır. Bir yönüyle bu AKP’nin tarihe ve millete anlatması gereken kendi iç dengesinin sorunudur. Bizim için önemli olan Türkiye’nin ne olacağıdır. AKP’nin başına geçecek isimlerle ilgili açık arttırma, bahisler dolu dizgin gitmektedir. Davutoğlu sanki yüksekmiş gibi düşük profilli bir başbakan söylentileri dolaşmaktadır.  

“Biz gidersek Beyaz Toroslar gelir” diyen Davutoğlu, böyle bir ortamda çekip gitmiştir. Sanki Torosların ahı tutmuştur. Erken seçim için MHP bekleniyormuş. Ağzı olan konuşmuş, sözde okuması yazması olan atıp tutmuştur. Bizim korktuğumuzu hayasızca iddia edenler, bizden görüp bizimle gece ile gündüz kadar farklı olan zavallılardır. MHP değil barajdan Allah’tan başkasına kulluk etmez, korkmaz.

Biz siyasette tavşana kaç tazıya tut demeyiz. Tavşan arayanların da aklını başından almayız.

 Parti olarak AKP’deki gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

"ERKEN SEÇİM İÇİN MHP BEKLENİYORMUŞ"

Erken seçim için MHP bekleniyormuş; MHP'de mevcut yönetim kalırsa baraj altı, giderse yüzde 25'e çıkarmış. Bu sefil ve yalancılar korosu, algı ve aldatma düzeneklerini el yapımı patlayıcılar gibi partimizin etrafına döşemeye kalkışmışlardır. Bizim korktuğumuzu, çekindiğimizi hayasızca iddia edenler, en başta bizden gibi görünüp aslında bizimle geceyle gündüz kadar farklı olan zavallılardır.

'HÜKÜMETE HUKUKİ DESTEK' AÇIKLAMASI

MHP'nin hukuki boyutta vereceği destek bir hükümet mantığı içerisinde ele alınmalıdır. Söylemek istediğimiz şudur MHP diğer eleştirileri saklı kalmak kaydıyla ön şart olarak terörle mücadelenin eksiksiz ve kesintisiz sürdürülmesinden yanadır. MHP Türkiye'nin tarafındadır. Türkiye'nin geleceği her türlü siyasi angajmanın üstündedir. AKP'nin olağanüstü kurultayı sonrasında terörle mücadele zaafa uğrar ve tavsarsa, parti olarak TBMM'de her türlü desteği vermekten çekinmeyiz. Bunu da milli görev sayarız.

ETİKETLER : Devlet BahçeliAhmet DavutoğluTürk MilletiMHP lideri Devlet Bahçeli
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları