Kars'ta Ermenistan Sınırındaki Köyde Bulunanlar Şaşırttı

Kars'ın Akyaka ilçesine bağlı Kalkankale köyünde, Ermenistan sınırının çok yakındaki bölgede deniz kumu ve deniz kabuklarının görülmesi şaşkınlık yarattı.
Bu haber 15 Mayıs 2016 eklenmiş ve 1135 kez görüntülenmiştir.

 Kars'ın Akyaka ilçesine bağlı Kalkankale köyünde, Ermenistan sınırının çok yakındaki bölgede, etrafında dere, göl olmamasına rağmen deniz kumu ve deniz kabuklarının görülmesi herkesi şaşırttı.

BÖLGEDEN MALZEME TAŞIYAN İNŞAATÇILAR FARK ETTİ

Köylülerin ve Ermenistan sınırına 12 kilometre uzaklıktaki bölgeden malzeme taşıyan inşaatçıların bildirmesi üzerine durumdan haberdar olan Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz, bölgede incelemelerde bulundu.

Kaymakam Cengiz etrafında dere, göl olmamasına rağmen dağ yamacında bulunan kum ve kabuklarla ilgili inceleme başlattığını belirtti.

"ACABA BURASI DAHA ÖNCEDEN DENİZ YA DA GÖL MÜYDÜ?"

Demirkent köyünden Okan Karaçöp, kum ve kabukları ilk gördüklerinde şaşırdıklarını söyledi. Karaçöp, "Acaba burası daha önceleri deniz ya da göl müydü?' diye düşünmeye başladık. Burada kamyonlarla kum taşınmış ve hemen yanı başında da deniz kabukları görülmekte. Yaklaşık 10 yıl önce burada dinozor kemikleri de bulunmuştu. Tamamen deniz kumu olan bölge incelendikten sonra çıkacak sonucu merakla bekliyoruz." diye konuştu.

Öte yadan bölgede yağan yağmurun ardından gökyüzünde oluşan ve bir ucu Türkiye sınırı Doğukapı'da diğer ucu Ermenistan sınırında olan Gökkuşağı hayranlıkla izlendi.

ETİKETLER : karsakkayaermenistan
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları